Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lekce 1.-přesuny
POZEMNI
Po našich a spojenckych provinciich se lze přesunovat bud:
a.jednou za 4 hodiny
b.lze se přesouvat několikrat za sebou a to až do 20h limitu.např.píše přesun možny za 4:30:22,lze se tedy ihned přesunout a to 3x za sebou.
POZOR PŘI VYPLUTI NA MOŘE,PŘI VSTUPU NA CIZI PROVINCII A HLAVNĚ PŘI UTOKU MUSI BYT VŽDY PSANO :PŘESUN MOŽNY IHNED
Pokud dobijete cizi provincii,začne byt považovana za naši ,nebo spojeneckou až po uplynuti 20 hod.Do te doby pro ni platí přesuny ja pro cizi provincii.
Po cizich provinciich je časovy limit 20 hodin na přesun.
Po moři
Po moři se přesouvame ve 12 hodinovych limtech.pokud se vylodite na ostrově ktery obsadite je čas.limit 20 hodin

Lekce2 –města
Všeobecně:počet měst v jednotlivych provinciich je omezen.Jiny počet je taky v jednoliv.provinciich.V domovské –25,ostani –15 a ostrovy-10.
Stavění měst podleha stregic.planu celeho neroda aměsta se začinaji stavět od provincii nejměně ohroženych utokem nepřitele(domov.,ostrovy atd).POZOR postavení města,bez povoleni narod.rady,ma za nasledek odebrani města bez nahrady,popř degradaci hrače.V době války přebira všechna města,několik malo hraču z duvodu větší efektivity vedení války.Počet měst ovladanych jednim hračem je 50.Města mají ruzna zaměřrni.To je co se v nich vyrabí:peníze,zasoby,obranne jednotky a utočné jednotky.
Stavění měst:kliknete na města,tam vidite tabulky.při zakladani města,vyberete zaměřeni(obvykle peníze) a napišete nazev.Nazev se se dava složeny z prvnich pismen nazvu provincie a s pořad.čisla,daneho města.To je pro lepši a přehlednější obsluhu spravovani města.
Vybirani minci z pokladny města:a)kliknuti na tlačitko vybrat vydělek,vybete mince do své vlastní kapsy.b)vstoupite do jednotl.měst přes městskou branu.Zde lze posilat mince z pokladny jinym hračum,než vam.stači vybrat hrače a vepsat sumu.je zde také tlačitko na předani města jinemu spoluhrači.
Dokupovani obyvatel:stejny systém jako u bybirani mincí.POZOR pokud lze dokoupit jen např.499 obyvatel a date narust populace,tak i když mate mince,nepřibide ani jediny.je nutno vstoupit do města(brana) a ručně doplnit obyvatele.
Opevnovaní měst:klinutim na armada pak na velitelstvi vidime několik tabulek.jednou z nich je i posilani posil.Při opevnovaní města zaklikneme do města,pak vyberem město do ktereho s dolu napišeme počet vojaku.pak jen ok.POZOR,pokud nezakliknete město,vojaci které posilate ,přijdou k hrači který je s vami v provincii.Z města se daji vojaci i zpětně odebrat a to:v komu kliknete opět na Z/D město a vyberete nazev města.pod tim v akci zakliknete vybrat vojaky.napišete počet a ok.

Lekce3 typy vojaku
1.kopijnik-slouži vyhradně k utoku na hrače,provincie a města.POZOR sam se nedokaže branit!!!v praxi to znamena že pokud budete mit 1000 kopijnik a soupeř jedineho a on zautoči jako první,tak vam pobije všechny vojaky.

2.pohraničnik-slouži vyhradně k obraně PROVINCIE.nepřesouva se s armadou a zustava v provincii kde byl koupen.muže ho koupit pouze spravce dané provincie.

3.pěšak-slouži k obraně armady hrače a je použivan i jako obrana měst.přesouva se s armadou hrače.pěšaci umistění do měst zustavaji ve městech i po odchodu hrače který je koupil.umistěni pěšaku do měst a jejich popř.vybrani z měst-viz lekce 2.

Všeobecně:složeni armad a poměr obranych a utočnych vojaku je ruzny a liši se podle dané situace.obvykle je jednim z hlavnich faktoru počet minci v pokladně.poměrem vojaku si hlavu nezatěžujte,poradi vam zkušenějši vbojovnici.

Lekce 4 připrava před utokem
1.přesvědčite se,zda mate přesun ihned
2.najetim šipkou na emblem(provincie na kterou chcete utočit) na mapě zjistite obranu provincie
3.vypočitate si potřebny počet vojaku.
vypočet:obrana provincie : 11.např.obrana je 110:11= 10.protože pro dobití je potřebna větší sila přidame 1 vojaka.pokud vyjde necele číslo –zaokrouhlujeme na horu.např:33,3ˇ= 34.
Číslo 11 je utočna sila našeho vojaka(kopijnik)
4.spočitame počet zasob-pro uspěšny utok,je nutno mit 3x vice zasob než je počet vojaku.zduraznuji počet vojaku,ne silu armady.
Vypočet:11 x3=33
Obvykle se kupuje větší počet zasob,zvlaště když hrozi delší boje při dobyvani

Lekce5 postup utoku
Jde o postup utoku za idealnich podminek
1.zjistime silu obrany provincie a přesvědčime se ji nikdo nebraní,přesvědčime se zda mame přesun ihned
2.spočitame si potřebny počet vojaku a zasob
3.nakoupime vojaky a zasoby popřípadě voj.zakladny
4.provedem přesun do provincie na kterou utočime
5.provedem utok na danou provincii..sekce armada-utok-utok na provincii
6.provedem opevněni dobité provincie..bud vojaky(pohraničnik) nebo obranny val
7.zautočíme na hrače….POZOR…hrače dobijeme pouze 1x.duvod-pokud zautočite na hrače 3x,protivnik ziskava do dalšího přepočtu takzvanou nesmrtelnost(nelze na něj utočit) sekce armada-utok-utok na hrače
8.provedeme dobiti nepřatelskych měst a jejich opevnění
někdy na města neutočime,např.pokud protivnik vybral jejich pokladny,z nedostatku minci
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář